Buďte svým vlastním studijním programem!

Jak funguje KUDYKAMPUS?

KUDYKAMPUS je experimentální vzdělávání a kariérní centrum budoucnosti současně. Každý samostatný tříměsíční modul (trimestr) zahrnuje 50 hodin skupinové práce, na vás i vašem projektu nebo záměru plus další aktivity dle vašeho výběru. Projekty/záměry a praxe jsou základem vašeho studijního programu.

Ano, je to úplně naopak než na běžné škole!

V běžné škole si vyberete studijní obor a potom konzumujete předepsané přednášky, absolvujete předepsaná cvičení a skládáte předepsané zkoušky. A doufáte, že vám to v životě k něčemu bude.

V KUDYKAMPUSU můžete realizovat svůj vlastní studijní program, který si definujete a řídíte tak, jak potřebujete. Podobné programy, jako jsou tyto:

👉 Studuji na klasické škole obor, který mě zajímá a chtěl bych zvýšit účinnost svého studia

👉 Studuji školu, která mi nedává smysl a potřebuji změnu

👉 Dokončuji školu a chci svou kariéru/život nasměrovat pro mě tím nejlepším směrem

👉 Vlastně mi studium na školách nedává smysl, chci se sebevzdělávat a na něčem smysluplném pracovat

👉 Přemýšlím o vlastním projektu nebo podnikání a potřebuji se v tom posunout nebo nakopnout správným
směrem

👉 Chtěl(a) bych rozvíjet vlastní projekt (byznys, umění, nezisk)

👉 Mám zaměstnání, ale nejsem v něm spokojený(á), chtěl(a) bych změnu a přesně nevím jakou

👉 Rád bych studoval Magii života nebo školu v Bradavicích

👉 Nejraději bych nedělal vůbec nic, ale nevím jak na to

Skupinová práce je základ

V menších skupinkách (6-12 lidí), se setkávají lidé různého věku a životních zkušeností a provázejí je naši koučové a facilitátoři. Každý účastník pracuje na vlastním zadání. Facilitátoři vytvářejí podmínky pro práci skupiny tak, aby vzájemná inspirace proudila všemi směry a aby se účastníci také individuálně rozvíjeli. V programu se střídá přemýšlení a akce. Počet trimestrů a jejich rozložení určujete sami systémem HOP-ON, HOP-OFF.

KUDYKAMPUS si nedává za cíl kohokoli cokoli naučit. KUDYKAMPUS jen poskytne prostor k naplnění vašich záměrů Budete mít prostor ke sběru informací, k interakci s ostatními účastníky a kontaktu s lidmi, kteří mají unikátní zkušenosti v oblasti, o které se zajímáte (viz Human Gallery). Budete mít prostor pracovat na rozhodnutí, kudy se v životě ubírat.

KUDYKAMPUS je vhodný pro kohokoli bez ohledu na jeho zkušenosti, vzdělání a tzv. IQ. Může se stát samostatným studiem, ale stejně tak užitečným doplňkem toho, co právě děláte.

Pokrok je testován realitou

Zní to divně? Ano, ale jsme přesvědčeni, že bez praxe a spojení s fyzickým světem je vzdělávání pouze neužitečným intelektuálním sebeuspokojováním. Celý život se učíte a rostete na tom, co skutečně děláte. KUDYKAMPUS je jen organizátorem tohoto procesu.

Doplňkový program a Human Gallery

Doplňkem programu je samostatná i skupinová práce (workshopy, semináře, networkingová setkání, individuální konzultace). V Human Gallery najdete odborníky z různých oblastí, kteří přislíbili věnovat vám svůj čas.

Časové nároky

Setkání skupin jsou celodenní nebo půldenní. Odpolední a večerní semináře jsou cca na 3 hodiny. Individuální konzultace podle domluvy. KUDYKAMPUS je organizován systémem HOP ON – HOP OFF. Je možné absolvovat jeden trimestr, a po čase začít další. Skupiny startují každý měsíc s výjimkou května až srpna. Dříve či později odstartuje skupina, která je vhodná právě pro vás.

Výběrová kritéria

KUDYKAMPUS má omezenou kapacitu, a pokud se ho chcete účastnit, musíte splnit několik základních podmínek:

  • mít motivaci k vlastnímu růstu
  • mít vlastní záměr/projekt, který bude společným jmenovatelem vašeho konání v KUDYKAMPUSU - inspirace zde
  • věk 15 až 30 let

Poplatky a stipendijní portál

Účastnický poplatek činí 7.500 Kč za trimestr, 2.500 Kč za měsíc. To je asi polovina skutečných nákladů. Zbytek je dotován ze soukromých zdrojů. Dotace bude poskytnuta pouze nefiremním účastníkům. Pro úhradu nákladů lze uspořádat vlastní crowdfundingovou kampaň na portálu Fund4Future, našem stipendijním portálu.

Garance spokojenosti: V případě, že KUDYKAMPUS nenaplní vaše představy, můžete do jednoho měsíce z programu odstoupit a my vám vrátíme 70% účastnického poplatku.

POZOR!! Pro první trimestr (začíná 28.2.2019) zbývá ještě 5 stipendií. Stipendijní podmínky zde.

Zaujal vás KUDYKAMPUS? Dejte nám základní informace a my vám pošleme rámcovou představu, jak by první trimestr mohl ve vašem případě vypadat:

Program KUDYKAMPUS je určen pro účastníky ve věku od 15 do 30 let