Inspirátoři, experti, mistři a jejich obory
Hana Svobodová

Hana Svobodová

CEO Chráníme mořské želvy, metodička programu GLOBE a Badatelé.cz v TEREZE

@Enviro

@Občanská společnost

Proč se starat o mořské želvy? Jak lze zefektivnit jejich ochranu z ČR? Jaké země u této mise navštívíš a s kým je potřeba spolupracovat? A co je potřeba se k tomu naučit? Co znamená zodpovědné cestování? Proč je potřeba učitelům pomáhat s vedením dětí k ochraně životního prostředí? A co je to badatelsky orientované vyučování? A jak se stát učitelem, se kterým to děti baví? Hana je vystudovanou bioložkou. Ochraně mořských želv se věnuje více jak 16 let. Vede organizaci Chráníme mořské želvy v ČR a financuje tak aktivity zaměřené na přímou ochranu mořských želv – v Berau na Borneu a na ostrově Lembata na jihovýchodě Indonésie. Hana se také věnuje ochraně tropických deštných lesů. Ve vzdělávacím centru TEREZA pracuje s učiteli. Seznamuje je s badatelsky orientovaným vyučováním, aktivizační výukovou metodou nejen pro přírodovědné předměty. Podporuje je k větší motivaci dětí, kteří budou svět a přírodu chránit v budoucnu. Hana miluje cestování a výlety, každý den si snaží plnit své sny. Splňte si je také...
Michaela Nedvědová

Michaela Nedvědová

Koordinátorka vzdělávacího programu Greenspeakers

@Budoucnost

@Enviro

@Občanská společnost

Jak vytvořit kampaňový plán? Jak zvýšit dosah kampaně zapojením influencerů? Nebo jak vytvořit post na sociálních sítích s miliónovým dosahem? To vše se na workshopu dozvíš. Seznámíš se s prostředím neziskové organizace Greenpeace a s netradičními profesemi, které kampani dodají drive. Míša má v nevládní organizaci Greenpeace Česká republika za úkol spojovat ochranu životního prostředí a oblast vzdělávání. Její práce zahrnuje vytváření metodik lekcí, školení lektorů a lektorek a spolupráci se školami. Po dokončení studií na Právnické fakultě Univerzity Karlovy si doplnila pedagogické vzdělání a změnila svoje původní zaměření. Pojďte nahlédnout do chodu organizace, která si pevně stojí za svými hodnotami a cílem ochrany přírody.
Michal Beránek

Michal Beránek

Founder OpenOne, průvodce a kouč skvělých firem a týmů

@Byznys

@Komunikace

@Mimo systém

Znáš ten pocit radosti z kreativity a realizace vlastního nápadu? Vybavuješ si ten pocit být součástí skupiny, kde každý dělá to, co ho baví a přitom dohromady tvoříte plně funkční tým? Dovedeš si představit, že se ráno nemůžeš dočkat, až budeš „v práci“? A co tohle zažívat každý den v práci? Že ti to zní jako utopie? Nevěříš? Tak se pojď přesvědčit, zjistit jak to v OpenOne dělají a na vlastní kůži zažít radost z dobře odvedené práce. Michal se přes 20 let věnuje vedení firem a týmů. Posledních 6 let hledal a nastavil v jeho firmě OpenOne, model toho, jak vést firmu, aby to co nejvíce lidí v ní bavilo a přitom byla ekonomicky soběstačná. Zpravidla se tomu říká svobodná firma, Michal raději používá pojem úsměvů plná firma. Věří, že jde najít model, kde je hodně radosti a štěstí v práci. A také věří, že toto je hlavní úloha leaderů 21. století. Michal vede leadery k takovému přístupu a provází je, pokud takovou změnu chtějí ve svojí firmě udělat.
Adam Táborský

Adam Táborský

Founder Terapie mezi stromy, psycholog, terapeut

@Enviro

@Healing

@Komunikace

Doléhá na tebe životní styl města? Připadáš si, že tvoje duševní zdraví trpí a jsi zralý nejen na terapii? Ne mezi stěnami, ale mezi stromy? Chceš se dozvědět víc o inovativním přístupu k sobě? Jak myšlenka vznikla? Proč v přírodě? Jak to celé probíhá? Anebo si to chceš zažít, prožít sám? Pojď do toho! Pojď se přiblížit sobě. Adam studoval psychologii v Brně, Londýně, Melbourne a Varšavě. Adamovým dlouhodobým zájmem jsou inovace a jejich skloubení se zdravotnictvím a přístupem k psychologii. Dlouhodobě se zabývá vlivem přírody na duševní zdraví. Ve své praxi používá přírodu jako pomocníka. Působí jako terapeut v Meetině a psycholog v Psychiatrické nemocnici Bohnice.
Tereza Barbora Kupková

Tereza Barbora Kupková

Co-Founder, Yoda Mentorship Programme; Staff Officer, NATO

@Budoucnost

@Komunikace

@Občanská společnost

NATO. Zkratka, kterou znáš. Víš však jak funguje, jakou má strukturu a proč a kdy vzniklo? Jaká je cesta k tomu v něm pracovat? Co všechno člověk musí splňovat? Jaké je mít přístup k mnoha informacím o ozbrojených konfliktech? Nakolik je důležité se dívat na zprávy z médií s odstupem? A jak je pro tuto práci důležitý vnitřní klid a vyrovnanost?  Tereza v NATO pracuje přes rok. Nejprve v roli stážistky, nyní v pozici civilní zaměstnankyně. Během svého studia na University of Glasgow v oboru MA (Social Sciences) in Politics and Central and East European Studies se Tereza podílela na založení Yoda Mentorship Programme, k čemuž ji přivedla vlastní zkušenost. V roce 2018 dostudovala MSc in Security Studies na University College London, po kterém začala pracovat jako projektová koordinátorka pro Prague Security Studies Institute.
Anežka Aubrechtová

Anežka Aubrechtová

Studentka na zahraničních školách, fotografka, producentka, nadšenkyně

@Art

@Komunikace

Studium v zahraničí? Skvělá volba, nebo bláznivý nápad? Jak se připravit, jaký obor zvolit a jaká země je pro tebe ta pravá? Co ti studium přinese a co naopak nekompromisně sebere? Jak se vyrovnávat s tlakem, jiným přístupem či novým místem? Proč je důležité neztrácet vazby na domov a být v kontaktu se svými blízkými?  Anežka dokončuje svá magisterská studia ve filmařině (producenství) na Goldsmiths, University of London. Má za sebou zkušenost ze studia v Británii, Americe a krátkodobě i Dánsku. Je kreativcem v každé buňce svého těla. Miluje fotku a video. Je plná energie, elánu a je nadšená do každé výzvy. Pojď se i ty svést na této vlně!
Pavol Lupták

Pavol Lupták

Digitální nomád a věčný cestovatel, etický hacker a kryptoanarchista, spoluzakladatel Paralelní Polis a člen Ztohoven

@Byznys

@Mimo systém

Co znamená hackovat eticky? Jaké to je být globálním světo-občanem? Co je to teorie vlajek? Vážně se dá v dnešní době nemít bankovní účet a žít jedině z kryptoměn? Jak se dá hacknout čipová karta? Co je digitální totalita? A proč na Paralelní Polis vysel nápis “Polibte nám prdel”? Paralelní Polis, umělecká skupina Ztohoven, iniciativa “Nepracujeme pro stát”. Je toho hodně, kde Pavol stál u zrodu. Vystudoval na FEI-STU v Bratislavě a FEL-ČVUT v Praze obor Informatika. Má 20leté zkušenosti v oblasti IT bezpečnosti a etického hackingu. Pojďte se ponořit do světa, který nemá hranice a je naplněn nekončící svobodou.
Jan Gregor

Jan Gregor

Fundraiser, aliance Za snadné dárcovství

@Mimo systém

@Občanská společnost

Máš svou společensky odpovědnou myšlenku? A máš kolem sebe lidi, kteří ti přispějí? Jak se o dárce starat, jak o ně pečovat? Co znamená slovo filantropie a jak jsme na tom v České republice? Krátký workshop nebo stínování? Volba je jen na tobě... Honza externě spolupracuje s Českým centrem fundraisingu a je ředitelem koalice Za snadné dárcovství, kde jde o sdílení, networking, nebo třeba o projekt Závěť pomáhá. V minulosti Honza působil v Nadaci Via. Od roku 2006 se věnoval rozvoji individuálního fundraisingu v Hnutí DUHA – Friends of the Earth Czech Republic. Individuální fundraising je jeho oblíbené téma, které rád konzultuje – obzvlášť ho baví hledat způsoby, jak utužovat vztahy s dárci.
Jan Lukačevič

Jan Lukačevič

Výzkumný pracovník, popularizátor vědy

@Budoucnost

Zajímá tě Vesmír? Jak probíhá vývoj přístrojů, které zamíří do vesmíru? Jaká je současnost a budoucnost vesmírné explorace? A jaké věci vzešlé z kosmického výzkumu používáš v běžném životě? Honza byl zařazen do stovky Středoevropanů, kteří mají mít největší vliv na naši budoucnost. Forbes ho také zařadil do žebříčku 30 pod 30. Je kosmický inženýr a výzkumný pracovník a zakladatel laboratoře Marsonaut. Vědě se nevěnuje jen na AV ČR nebo v rámci Marsonauta, ale úspěšně ji i popularizuje na sociálních sítích.
Kamila Švajgrová

Kamila Švajgrová

Visitor Services Manager DOX

@Art

@Komunikace

Jak funguje Centrum současného umění DOX? Láká tě nahlédnout do zákulisí multifunkčního prostoru pro umění, design a architekturu? Co je vše zapotřebí sladit, aby celé soukolí skvěle šlapalo? Kdo je kustod a co má vlastně na starosti? Kamila je ta správná osoba, která ti vše ukáže. Má v DOXu na starosti zajištění každodenního provozu a podporu eventů a k tomu všemu vede tým skvělých kustodů. S Kamilou se setkáš hned dvakrát. Nejdříve se seznámíte a ona tě provede DOXem. Společně se domluvíte na tom, co by tě nejvíce z její práce zajímalo. A na podruhé se proměníš v její stín. Budeš moci prožít její jeden pracovní den a doptat se na vše, co tě zajímá. Kromě práce v DOXu má Kamila i zkušenosti s vytvářením fungujícího provozu v coworkingových centrech v Praze a předtím, než Kamila objevila fascinující svět holešovického DOXu, působila v Plzni. Zde nejdříve vystudovala filosofickou fakultu, pak se stala průvodcem Pivovarského muzea a Historického podzemí a pracovala pro projekt Plzeň 2015 Evropské hlavní město kultury. Motto "Poznej sám sebe" je mottem, které ji žene kupředu už od střední školy. Chceš ty poznat Kamilu? Pokud ano, přihlas se.
Dan Beseda

Dan Beseda

Product Manager ReFork, mentor, kouč

@Byznys

@Enviro

Od myšlenky, přes laboratoř, výrobu, prodej a distribuci, to je ReFork – zelené řešení globálního problému s plasty. Neobyčejný startup, o kterém brzy hodně uslyšíme. Jak vznikla hmota, ze které se vyrábí jednorázové ekologické příbory a další produkty, které se do pár měsíců rozloží na biomasu? Pod taktovkou Dana a dalších si vyzkoušíte v menších skupinách business case od A po Z. Workshop bude více jak praktický od toho nejpovolanějšího. Dan velmi rád inspiruje lidi, posouvá je a podněcuje jejich potenciál. Koučuje a mentoruje produktové inženýry k vytváření produktů, které mění svět v lepší místo. Dan má bohaté zkušenosti i z druhé strany stolu. Sám byl v roli účastníka mnoha workcampů a inovačních laboratoří.
Marie Froulíková

Marie Froulíková

CSR specialistka, networkerka, lektorka s prvky Eko-art therapy

@Art

@Byznys

@Enviro

S Marií se ponoříš do tajů networkingu a CSR světa. Jak se dopředu připravit na networking? Jak zaujmout a oslovit? Jak vybudovat dobré obchodní i osobní vztahy? Co znamená tajemná zkratka CSR? Jak se buduje spolupráce mezi byznysem a neziskem? V čem tkví kouzlo propojení těchto světů? To vše ve workshopech. Ve FOCUSu si přijď prožít zpomalení a návrat k sobě skrze přírodu, kreativitu a vlastní tvorbu. Pojď si do přírody užít práci s mandalou jako psychorelaxační technikou. Marie je zakladatelkou několika nevládních organizací a sociálních projektů. Dlouhodobě se věnuje společenské odpovědnosti, udržitelnosti a cirkulární ekonomice. Ráda propojuje lidi a odlišné světy. Baví jí tvořit prostor, kde se lidé potkávají, navzájem se inspirují a společně pracují na projektech se společenským a systémovým dopadem. Je frekventantkou sebezkušenostních psychoterapeutických výcviků v psychodynamice a Eko-art therapy.
Kristina Komárková

Kristina Komárková

Studentka gymnázia, vedoucí Studentského klubu

@Art

@Mimo systém

@Občanská společnost

Jak se dá kombinovat studium a to co tě baví? Jaké to je být ve škole, ale přitom tak trochu mimo systém? A co vše obsahuje zrealizovat nějakou akci? Pojď si projít celým procesem – od myšlenky až po samotnou realizaci! 🙂 Kristina je studentkou maturitního ročníku na gymnáziu. Od prváku začala vdechovat život Studentskému klubu. Pár slepých uliček, několik fuck-upů a nyní se blíží nové otevření. Je založen spolek, připravují se prostory a začínají se plánovat akce – tak buď u toho!
Michal Broža

Michal Broža

Vedoucí Informačního centra OSN

@Enviro

@Občanská společnost

„Nepotřebujeme světovou vládu. Potřebujeme demokratické státy oddané myšlence lidských práv a vlády práva a spolupracující na společných cílech.“ Kdo je autorem tohoto výroku a jak souvisí s OSN? Která jsou čtyři hlavní úskalí současného propojeného světa? Co nám vzal a co nám dal COVID-19? Nebo jak si představujete, že bude vypadat svět za čtvrt století? Bude se lidem dařit lépe, hůře nebo asi tak stejně jako dnes? Co nás čeká v antropocénu? A proč je dobré se nespoléhat na to, že planetu zachrání někdo jiný. Michal Broža stojí v čele pražské informační kanceláře OSN, jedné z prvních poboček OSN, které po založení světové organizace začaly ve světě vznikat. Je specialistou na globální komunikaci a zabývá se globálními trendy jako je třeba změna klimatu. Působil v mírových misích OSN mimo jiné v Africe a pracoval také pro Světovou banku a zabýval se výzkumem trhu v soukromém sektoru.
Linda Sokačová

Linda Sokačová

Ředitelka Amnesty International Česká republika, manažerka, socioložka

@Mimo systém

@Občanská společnost

Proč je potřeba mít celosvětové hnutí na obranu lidských práv? Proč být společensky aktivní a projevit svůj názor? Jsou kampaně a petice cestou pro lepší život nás všech? Týká se nedodržování lidských práv i České republiky? Co se děje za humny a je dobré o tom vědět? A proč působit v neziskovém sektoru neznamená být amatérem? To bude obsah workshopu v Amnesty International Linda má za sebou bohaté zkušenosti ze státní správy, kdy na MPSV připravovala strategie státu v oblasti rodinné politiky, nebo v oblasti sociálního bydlení. Působila v neziskovém sektoru v pozici ředitelky Gender Studies. Velkým obohacením byla i práce v akademické sféře – Sociologický ústav AVČR, kde působila jako expertka pro European Union Agency for Fundamental Rights.
Veronika Vendlová

Veronika Vendlová

Aktivní občanka, členka spolku Milion chvilek pro demokracii, produkční Muzeum paměti XX. století

@Mimo systém

@Občanská společnost

Máš chuť se zapojit do veřejného dění, ale nevíš jak na to? Na jakých úrovních můžeš být aktivní a co to vlastně všechno obnáší? Co udělat, když tě něco štve a nenechá tě to v klidu? Jak jsou v občanském aktivismu a aktivním občanství přínosné sociální sítě? A co vystoupit z intimity a projevit svůj názor veřejně? Jak překročit svůj vlastní strach a vyrovnat se s následky svých činů? Veronika má s občanským aktivismem bohaté zkušenosti na všech jeho úrovních – od lokální po celorepublikovou. Je spoluzakladatelkou FB profilu Společně to dáme a členka spolku Milion chvilek pro demokracii. Vedla volební kampaň občanské platformy PRO! Ústí v komunálních volbách 2014, před tím 6 let řídila hlavní kancelář hnutí Starostové a nezávislí. Byla také radní ve městě Odolena Voda. Nově vstupuje do instituce Muzeum paměti XX. století, protože kontext našich dějin určuje nás samotné a naše společnost má v osvětě a znalostech dějinných souvislostí velké rezervy. 
Blanka Pilátová

Blanka Pilátová

Studentka, influencerka, popularizátorka chemie, vědy, žen ve vědě a silového trojboje

@Budoucnost

@Enviro

Jak napsat článek plný faktů, způsobem, aby jej pochopil i naprostý laik? Proč je chemie krásná a jak nepůsobit při edukování veřejnosti v envirooblasti jako agresivní aktivista? Blanka si naplno užívá studentského života – od těch povinností po socializační stránku, ale ani nezapomíná na svůj kariérní rozvoj. Studuje (s láskou) průmyslovou ekologii a toxikologii, zároveň pracuje jako Environmental Trainee v Nestlé, popularizuje vědu na svém Instagramu a v neposlední řadě vymazluje sociální sítě VŠCHT Praha.
Lucie Bílková

Lucie Bílková

Studentka, spoluzakladatelka Díky, že můžem, projektová manažerka Sametu na školách

@Art

@Mimo systém

@Občanská společnost

Lucie je rodačka z Českých Budějovic. Byla u několika ročníků populárního Budějovického Majálesu. A pak přišla TA nabídka – uspořádat 25. výročí 17. listopadu. Je jednou z 30 pod 30 výběru Forbes pro rok 2018. Lucie je studentkou Fakulty humanitních studií a zajímá ji výzkum v otázce aktivního občanství a zapojení do společenského dění. A pomáhá Ladislavu Ziburovi s produkcí jeho cestovatelských stand-upů.
Lukáš Černý

Lukáš Černý

Spoluzakladatel Korzo Národní, předseda spolku Díky, že můžem

@Art

@Mimo systém

@Občanská společnost

Lukáš je rodák z Českých Budějovic. Byl u několika ročníků populárního Budějovického Majálesu. A pak přišla TA nabídka – uspořádat 25. výročí 17. listopadu. Lukáš miluje přípravu marketingových strategií a kreativních konceptů, což dělá i pro centrálu společnosti Red Bull, se kterou již několik let spolupracuje a realizuje pro ně globální projekty. Rád propojuje správné lidi pro vznik nových projektů, které mění naší společnost.
Jan Veselý

Jan Veselý

Inovátor, zakladatel Inovační laboratoře na UK, Edufóra a Aliance pro mladé, expert na Lean canvas, moderátor a facilitátor

@Budoucnost

@Byznys

@Mimo systém

Jan je člověk, který žije v budoucnosti. Vezme vás nahlédnout do některého ze svých projektů, které kolem něho neustále vznikají. Většina z nich je určena pro mladé. Tři roky tvořil IBM Smart University, učí na UK formou své Inovační laboratoře, založil Edufórum. Moderuje konference, je součástí komunity kolem technologického festivalu Futureport of Prague a členem sítě Red Button. Jeho heslem je “Everybody is a Changemaker” a věří, že se roku 2100 dožije v lepší kondici než je dnes.
Dominika a Karolína Bělonožníková

Dominika a Karolína Bělonožníková

Zakladatelky Time for Workshop, lektorky: Dominika – certifikovaný kreativec Canvy, Karolína – Social Media Creator

@Byznys

@Komunikace

Prezentace značky či osoby je v online světě nedílnou součástí marketingu. Konkurenční prostředí je veliké a vy máte pouze několik vteřin na to, abyste zaujali. Přihlaste se na workshop a využijte Instagram a Facebook jako efektivní nástroj své osobní prezentace. Dominika a Karolína založily svou firmu Time for Workshop už na škole. Jejich cílovou skupinou jsou především podnikatelky, pro které pořádají čistě dámské workshopy na téma marketing na sociálních sítích. Od jejich firem pak získávají zakázky na správu sociálních sítí. Kromě toho organizují marketinkové akce. Dominika v módní branži, Karolína v golfu.
Tereza a Urza

Tereza a Urza

Tvůrci Svobodného přístavu a hlavy Institutu Ludwiga von Misese; vydavatelka a autor knihy Anarchokapitalismus; členka Students for Liberty

@Budoucnost

@Mimo systém

Co je to anarchokapitalismus? Lze žít bez státu? Co znamená volnotržní společnost? Jak by to celé mohlo fungovat? Tereza s Urzou tě tím vším provedou. Urza je matfyzák, programátor, lektor a autor první české knihy o anarchokapitalismu, více než tisíce libertariánských textů a videí. Tereza vystudovala ekonomii a medicínu, živí se jako doktorka a aktivní libertariánka. Svoboda, etika, volný trh, ekonomie a role státu ve společnosti – to jsou jejich hlavní témata.
Vanda Gabrielová

Vanda Gabrielová

Improvizátorka, facilitátorka, manažerka Školy improvizace

@Art

@Byznys

@Komunikace

Chceš vědět, jak funguje malý tým? Jak se z projektu lze transformovat do profesionální organizace? Co znamená naplňovat sen o Škole improvizace v každodenních aktivitách? Co všechno má na starosti manažerka celé organizace? Staň se na jeden den jejím stínem. Vanda vystudovala vzdělávání dospělých a personalistiku, dramatickou výchovu a v iO Theater v Chicagu si prošla intenzivní školou divadelní improvizace. Zajímá se o mediaci, nenásilnou komunikaci, o práci s tělem a emocemi. Nyní se převážně orientuje na témata zdravé komunikace, řešení konfliktů a kooperaci v týmu. A jaké je její motto? I pád na hubu je cesta vpřed.
Ondřej Brožek

Ondřej Brožek

Webmaster, lektor, improvizátor, freelancer

@Art

@Komunikace

Jak ti jde vystupovat před lidmi? Jak překonat svou trému? Co je to nejhlavnější a co je druhořadé? Čím lidi zaujmout a jak s nimi být opravdu v kontaktu? Tohle se vše dozvíš a hlavně prakticky zakusíš s Ondřejem na workshopu. Ondřej se od svých 16 let věnuje seberozvoji. Dělalo mu problém vystupovat před publikem, vzal to jako výzvu. Zvítězil v inspirativních projevech ve východní Evropě v Toastmasters.
Šárka Sýkorová

Šárka Sýkorová

Psycholožka, gestalt terapeutka, systemická a NLP koučka, supervizorka, externí pedagožka DAMU

@Art

@Healing

“Co by bylo ve vašem životě jinak, kdybyste měli dostatek odvahy?” Workshop a FOCUS program “Odvaha kráčet svou vlastní cestou” je intenzivní program pro malou uzavřenou skupinu. Koučování s prvky arteterapie, muzikoterapie a divadelní improvizace o tom, jak bezpečně opustit svou bezpečnou zónu a mít odvahu tam, kde ji potřebujete. Šárka začala v HR, ale bylo jí to málo. Manažerskou zkušenost nyní využívá ve vlastní praxi, kde kombinuje roli mentorky, konzultantky, psychoterapeutky a koučky. Spolupracovala s poradnou pro osoby ohrožené domácím násilím, kterým pomáhala na cestě do bezpečí. Psychologii aplikovanou do praxe učí budoucí projektové manažery na DAMU. Poskytuje skupinové supervize a facilitace týmové práce. Baví ji hrát si, posouvat hranice, rozšiřovat možnosti a spojovat zdánlivě neslučitelné. A baví ji to umožňovat druhým.
Martin Přibil

Martin Přibil

Podnikatel, systemický kouč, školník KUDYKAMPUSU

@Byznys

@Mimo systém

Tutoriál s Martinem je trochu na hlavu. Je o budoucnosti vzdělávání, byznysu a života. Je o změnách, o sociálních systémech, o penězích a tak trochu o všem a o ničem. Je o tom, co můžete dělat s tím, s čím nemůžete nic dělat. Martin je už 30 let v byznysu, který ho moc nebaví a už pátý rok přemýšlí v projektu KUDYKAMPUS o budoucnosti vzdělávání.
Martin Švihla

Martin Švihla

Učitel Aikidó, podnikatel, lektor kurzů pro lidi i firmy, zakladatel Prostoru 8

@Healing

@Komunikace

Workshop s Martinem ti umožní poznat některé principy Aikidó, využitelné v osobním životě – zejména v komunikaci a při řešení konfliktů. Nebudete bojovat, ale pohodlné oblečení si vezměte. Martin je renesanční člověk. Je absolvent má PhD v oblasti IT, živil se jako shiatsu terapeut, vedl kavárnu Bio Zahrada, založil lesní školku. V současnosti vede velký klub Aikidó Praha Vinohrady a Prostor 8 – multifunkční prostor pro vzdělávání, cvičení a rozvoj. Je tím, kým je.
Libor Doležal

Libor Doležal

Sochař lidských duší, terapeut a učitel shia-tsu

@Healing

@Komunikace

Při workshopu s Liborem ochutnáte některé principy Tradiční čínské medicíny a psychosomatiky a způsob, jak je využít v běžném životě. Budete zkoumat rovnováhy těla a mysli. Libor je praktik, terapeut, učitel shiatsu, průvodce změnou. Je autorem projektu “5 proměn”. V jeho rámci se zabývá komplexním pohledem na nerovnováhy (“nemoci”) těla, vztahů, projektů a firem.
Lenka Tichotová

Lenka Tichotová

Psycholožka, systemický terapeut, učitel budoucích psychologů

@Komunikace

@Mimo systém

Workshop Konstruktivní komunikace s Lenkou! Jak spolu komunikují lidé, jak si srovnat v hlavě, co chci a dobře to vyjádřit. Čím se dá usnadnit domluva s druhými. Jak někomu něco odmítnout a necítit se špatně. Lenka obhájila svou doktorskou dizertaci na UK, kde učí budoucí psychology. Je také psycholog prestižního gymnázia PORG a má svoji soukromou praxi. Kromě komunikace s lidmi se věnuje i mezidruhové komunikaci. Se psy, papoušky, opicemi a želvou. V třídílném semináři s ní si zlepšíte komunikaci s okolím a budete pro druhé a sami pro sebe srozumitelnější. Vše, co vás měli naučit ve škole, abyste sami před sebou dobře obstáli.
Sára Drozdová

Sára Drozdová

Recruiterka a kariérová poradkyně, Project Manager

@Byznys

@Komunikace

Jak se buduje osobní značka? Jak se připravit na vstup na pracovní trh? Sára s Eliškou ti ve workshopu pomohou identifikovat tvé vlohy a skryté kvality – díky jejich odhalení nebo prostému potvrzení můžeš dát své kariéře jasnější směr. Sára se vždy zajímala o seberozvoj a pomoc druhým při hledání a naplňování svých snů. Nyní pracuje v GoodCallu, kde pomáhá lidem najít ty pravé pracovní pozice. V rámci dalších projektů pomáhala migrantkám, ženám po rodičovské dovolené, studentům a absolventům.
Eliška Šonská Steklíková

Eliška Šonská Steklíková

HR manažerka, psycholožka, Senior Consultant

@Byznys

@Komunikace

Jak se buduje osobní značka? Jak se připravit na vstup na pracovní trh? Eliška se Sárou ti během workshopu pomohou identifikovat tvé vlohy a skryté kvality – díky jejich odhalení nebo prostému potvrzení můžeš dát své kariéře jasnější směr. Eliška se více než polovinu svého života pohybuje v oblasti vzdělávání dospělých. V GoodCallu se starala o interní nábor i recruitment pro klienty. Nyní chce zprostředkovat praktické postřehy a kontakt s trhem těm, kteří je mohou využít při hledání práce, a také jim pomoci práci najít.
Milan Novák

Milan Novák

Podnikatel, manažer, headhunter, zakladatel a ředitel společnosti GoodCall

@Byznys

@Komunikace

Jaký vývoj urazil recruitment za posledních deset let? Jaké nástroje se využívají k oslovení kandidátů? Jak funguje firma o 120ti profesionálech, která pracuje 24/7? Co udělat proto, abys i ty spadl do hledáčku a byl osloven k výběrovému řízení? Jak celé soukolí funguje a jak z něj vyjít jako vítěz? Milan má za sebou více než 20 let zkušeností na trhu a vedl jedny z nejvýznamnějších recruitment projektů v oblastí střední Evropy. Vedl a budoval největší náborovou organizaci v regionu.
David Pešek

David Pešek

Technologický skaut a projektový provokatér, ČVUT Praha

@Budoucnost

@Enviro

@Mimo systém

Ve workshopu CESTA VYNÁLEZU budete sledovat konkrétní nápad konkrétního vědce od prvotního impulsu udělat něco jinak, přes průzkum podobných řešení až po reálné uplatnění v životě. Projdete společně vybrané laboratoře ČVUT a budeme se po cestě celý den potkávat s lidmi, pro které je vynálezectví životním principem i s těmi, kteří jim pomáhají dovést prvotní nápad do reálně používaného produktu/služby. Nezapomeňte na vodu! David je na misi za smyslem, sběratel obrazů, projektový provokatér a technologický skaut; říká, že každý projekt je příjemné začít s myšlenkou na závěrečnou oslavu, a přizpůsobit tomu přípravu, plánování a průběh. Zavede Tě do světa, kde se z dobrých nápadů mohou stát vynálezy s dopadem na běh celého světa. Strávíte spolu den na ČVUT v Praze.
Vladimír Beneš

Vladimír Beneš

Lékař se specializací na neurochirurgii, přednosta Ústavu klinických neurooborů ÚVN a emeritní přednosta kliniky

@Budoucnost

@Healing

Pozveme vás na přednášku našeho předního neurochirurga prof. MUDr. Vladimíra Beneše, DrSc. Odhalí nám svůj profesní příběh – jaké je to vyrůstat v rodině neurochirurga, studovat za socialismu a jaké je mít rád svou práci. Zavede nás do tajů mozku – co víme, o čem se můžeme jen dohadovat.
Zuzana Vránová

Zuzana Vránová

Občanská aktivistka

@Mimo systém

@Občanská společnost

Co je Potravinová banka? Jak se z ní vyzvedává jídlo? Pro koho je určené a jak se k němu dostane? Jak se buduje komunita a pomáhá lidem v nouzi punk stylem? A jak do toho všeho zapojit Městskou část, podnikatele i korporaci? Zuzana rozjíždí Sousedský klub na Praze 10. Dlouhé roky se věnuje neplýtvání potravinami a rozvozem jídla potřebným. Pokud se někdo ocitne ve finanční, nebo jinak tíživé životní situaci, Zuzana umí dělat zázraky – aktivuje a zapojí celý systém. Zařídí, zprostředkuje, dělá osvětu. Se Zuzanou se vážně nudit nebudeš. Pátek je totiž rozvážení svátek! Tak nasedni a vydej se s ní na cestu za dobrem.
Tadeáš Kula

Tadeáš Kula

Webdesignér, zakladatel Reknihy – udržitelné knihkupectví

@Byznys

@Enviro

Tadeáš odjel ve svých 13 letech na dva roky do Indie, kde mu studium na prestižní americké škole nakoplo život. Ještě v době dospívání začal podnikat v herním sektoru a tvorbě webových stránek, díky čemuž si vydělal svých prvních sto tisíc ještě před svými 15. narozeninami. Při střední škole začal nabírat zkušenosti také jako projektový manažer, prošel si několika startupy a nemálo jich také sám založil. V roce 2017 přednášel na konferenci TEDx@Youth v Praze. Dnes se Tadeáš věnuje udržitelnému knihkupectví Reknihy – vlastní platformě, která umožňuje čtenářům sdílet a nakupovat knihy z druhé ruky – čtenáři tak šetří nejen své peněženky, ale i planetu.
Štěpán Drahokoupil

Štěpán Drahokoupil

Advokační expert, vysokoškolský pedagog, programový specialista Advokačního fóra Nadace OSF

@Mimo systém

@Občanská společnost

Zajímáte se o dění kolem sebe a politiku? Chcete zjistit, jak mohou občané iniciovat a prosadit změnu na úrovni obce nebo celého státu? Přemýšlíte, jak co nejefektivněji přesvědčovat politiky a političky? Jestli jste si odpověděli alespoň jednou ano, Štěpán je pro vás ten pravý. A pokud ne, nevadí. Vyzkoušíte si postavit advokační kampaň na problému, který aktuálně tíží ČR. Štěpán pracuje pro Nadaci OSF jako programový specialista projektu Advokační fórum a je expert na advokační práci. Externě vyučuje politologii na FF UK. Spolupracuje s Nadací Via na vzdělávání budoucích komunálních politiků, političek. Baví ho propojování světa politiky, občanské společnosti a akademické práce.
Vít Šubert

Vít Šubert

Konzultant, inovátor, co-founder Unicorn Attacks

@Byznys

@Komunikace

Pohráváš si s myšlenkou vrhnout se do startupového světa? A nebo máš dokonce ideu startupu a nevíš zda je funkční a reálná? Zajímá tě proč se pořád mluví o jednorožcích? Na workshopu se dozvíš, jak svému projektu vdechnout život. Jak se hledá investor a proč by se mělo na české startupové scéně vyvětrat. Vítek má bohaté zkušenosti jak z korporátního, tak i startupového světa. Spoluzaložil inkubátor UP21, kterým prošlo téměř dva tisíce projektů. V současné době působí jako spoluzakladatel v inovační firmě Unicorn Attacks.
Zdeněk Manina

Zdeněk Manina

Sochař, malíř, keramik a kreslíř, umělec, učitel na gymnáziu

@Art

Zdeněk se pro dráhu umělce rozhodl na gymnáziu. Vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou a díky profesoru Burantovi se vzdálil od užitného umění a zaměřil se na malířské a sochařské umění. Zdeněk vytváří ze svých vizí figurální sochy, malby a kresby, které se pravidelně objevují v galeriích i mimo ČR. Zabývá se organizátorskou a kurátorskou prací, vyučuje na gymnáziu výtvarnou výchovu. Zdeněk vás pozve do svého ateliéru. Dozvíte se vše potřebné, když přemýšlíte, zda se stát umělcem. 
Lucie Černá

Lucie Černá

Konzultantka pro novináře, aktivistka v Greenpeace, projektová manažerka Solutions Journalism ve střední a východní Evropě, TOL

@Enviro

@Komunikace

Hledejte s Luckou perspektivu řešení – zkuste se na věci podívat nejen z hlediska problému a zaměřte svou pozornost na existující (i když nedokonalé) reakce na společenské výzvy, které mohou přinést poučení pro ostatní. Lucka vystudovala sociální a kulturní ekologii. Pracovala jako tisková mluvčí české pobočky Greenpeace a dále jako koordinátorka komunikace evropských poboček GP v oblasti energetiky. V současné době pracuje v mediální organizaci Transitions, kde vede program podporující žurnalistiku zaměřenou na řešení (Solutions Journalism) ve střední a východní Evropě.
Ondřej Zapletal

Ondřej Zapletal

Ředitel Nadace České spořitelny

@Byznys

@Občanská společnost

Ondřej se pohybuje v oblasti firemní filantropie, sociálních inovací a podpory systémových změn ve vzdělávání. V současné době působí v Nadaci České spořitelny. Stál u zrodu řady akceleračních programů pro sociální startupy (Laboratoř Nadace Vodafone; #321 Dílna a Na investory! Nadace Karla Janečka; Impact first a FRIN České spořitelny) a také u zrodu Sociálního bankovnictví ČS. Ondřeje zajímá rozvoj strategické filantropie a spolupráce na společenském rozvoji. Chcete se dozvědět více? Tak neváhejte a vstupte do světa filantropie a systémových změn.
Eliška Vyhnánková

Eliška Vyhnánková

Freelancerka, lektorka a konzultantka v oblasti sociálních sítí

@Byznys

@Komunikace

Eliška je na sociálních sítích jako doma. Je spoluautorka knihy Jak na sítě. Umí poradit, navrhnout strategie, vystavět funkční kampaně. Eliška založila Social Media Akademii. V ní si každoročně patnáct účastníků prohlubuje své znalosti díky předním odborníkům. Pojďte se společně s Eliškou vydat do říše sociálních médií. Podívat se na možnosti, které pro vás skýtá. Jak oslovit, jak zaujmout, jak prodat. A také se podívat na vás samotné – jak jsou pro vás sociální média důležitá a jak je vnímáte.
Leo Crlík

Leo Crlík

Sociální inovátor, zakladatel první ekovesnice v Čechách

@Enviro

@Mimo systém

Leo studoval VŠE a ČVUT. Více než 13 let pracoval v globální poradenské firmě Delloitte, nyní je na volné noze. Je spoluzakladatelem spolku www.zemesouzneni.cz. Leo vás vezme na průlet problematikou sociální, ekologické i ekonomické udržitelnosti a odolnosti vůči změně klimatu na úrovni vesnic – ekovesnic. Nahlédněte pod pokličku tvorby komunity, ekovesnice i holistického podnikání.
Alvin Korčák

Alvin Korčák

Minimalistický bloger, marketér, ředitel marketingu

@Byznys

@Enviro

@Občanská společnost

S Alvinem proniknete do světa Minimalismu jako životního stylu. Poví vám, jaké to je vystavět blog, profily na sociálních sítích a projít většinou českých médií s tématem, které je u nás teprve na vzestupu. Alvin píše a popularizuje cirkulární ekonomiku, a vědu o lidském štěstí. Podělí se s vámi o radost z rozjíždějícího se středoevropského startupu, ale i o podnikatelské fuckupy. Dozvíte se, jaké to je být v dnešní době občansky aktivní a proč stojí za to jít jako mladý do politiky. A pokusí se vám odpovědět na otázky, jak spojit podnikání a studia.
Polina Suchá

Polina Suchá

Písmomalířka, veganka, aktivistka, IT analytička

@Art

@Enviro

@Mimo systém

Polina je skoro polovinu svého života vegankou. Narodila se v Moskvě, získala doktorát z lingvistiky na Karlově univerzitě v Praze a Paříži. Miluje slova, kreslí cedule akrylovými barvami. Jednou v práci narazila na velkou hromadu prázdných krabic. A tak se zrodila myšlenka, jak z kancelářského odpadu udělat poklad hodný upcyclingu. Polina nás vezme do svého světa vášně k písmu. Fixy máte připravené.
Petr Žabka

Petr Žabka

Konzultant, inovátor, zakladatel Library of Things, projektový manažer Insane Business Ideas

@Byznys

@Enviro

@Občanská společnost

Petr vystudoval Fakultu financí a účetnictví VŠE v Praze. Již během studií si prošel několika zaměstnáními a málem také zažil syndrom vyhoření. Aby ho odvrátil, rozhodl se jet na kole z Čech do Portugalska a po cestě rozjímat o životě. V té době již se již věnoval projektu Knihovny věcí (Library of Things), kterou založil v Praze. S rozjezdem projektu mu pomohli přátelé i akcelerační program Social Impact Award. V současné době se Petr živí organizací inovačních soutěží a vzdělávacích programů. Pojďte se dozvědět, jaké je to, vdechnout svému projektu život. Petr vás vezme do zákulisí Knihovny a na jeden den mu pomůžete s jejím provozem.
Jan Romportl

Jan Romportl

Kybernetik, filozof, ředitel Centra umělé inteligence O2 Czech Republic

@Budoucnost

@Byznys

Pojďme se společně s Janem vypravit do světa AI a zkusit si pro sebe zodpovědět několik otázek související s rozvojem AI. Okruhy, kterých se dotkneme, budou z ranku filozofie, etiky, bezpečnosti a také toho, jak se AI propisuje do našich životů – vnímáme to vlastně? Jan vystudoval kybernetiku, umělou inteligenci a filozofii vědy. Působil na Katedře kybernetiky ZČU jako výzkumný pracovník v oblasti AI a ve Výzkumném centru nových technologií ZČU jako vedoucí oddělení Interakce člověka a stroje. Nyní pracuje jako ředitel AI centra a Chief Data Scientist ve společnosti O2 Czech Republic a.s. Působí také jako mentor ve startupovém a akademickém prostředí.
Matouš Pinkava

Matouš Pinkava

Ekonom, manažer, marketér, generální ředitel Nevyhazujto.cz

@Byznys

@Enviro

V průběhu svých studií na fakultě mezinárodních studií VŠE byl Matouš doslova rozlítaný po celém světě a čerpal inspiraci a pracovní zkušenosti v zahraničí. Ty teď využívá při práci na českém projektu Nevyhazujto.cz, se kterým ho to opět láká na mezinárodní scénu. Pojďte okusit denní chléb environmentálního projektu. V rámci stínování si budete moci zkusit: zajistit finance na projekt, naplánovat marketingovou kampaň, vymyslet nové funkcionality portálu, jednat se stávajícími klienty nebo třeba vyhledávat nové klienty.
Jiří Charvát

Jiří Charvát

Freelancer, spisovatel, performer, stand-up komik, moderátor, copywriter

@Art

@Mimo systém

Vedl tým copywriterů v Seznam.cz. Pak vykouřil halucinogenní žábu a zjistil, že neexistuje a skutečnost je jenom lunapark, kde si může prožít cokoli, čemu uvěří. Tak teď píše to, co lidem nenakládá, ale ulevuje: humor, příběhy, stand-up comedy, poezii a komediální přednášky na míru události (tzv. mind-upy). Moderuje, přednáší o seberozvoji, učí improvizaci. Chceš poznat Jirku blíž? Přijď na jeho přednášku.
Tomáš Drážný

Tomáš Drážný

Headhunter, podnikatel, zakladatel a CXO Executivejob.cz

@Byznys

@Komunikace

Tomáš se dívá na svět jako na místo, kde je potřeba používat mozek a nebát se. Věří ve schopnosti lidí a vždy používá pozitivní motivaci. Tomáš vás zavede do světa headhuntingu, prozradí tipy pro sestavení skvělého CV a LinkedInu a umožní vám projít si náborovým rozhovorem. Tomáš toho má za sebou hodně. Studoval politologii v Olomouci, Praze a Londýně. Hrál fotbal ve Švýcarsku, stavěl lešení, pracoval ve státní správě, vedl neziskovou organizaci Inventura demokracie. A věřte že toho má ještě více před sebou. 🙂
Ján Simkanič

Ján Simkanič

Novinář, vydavatel, ředitel nezávislého Deníku N

@Byznys

@Komunikace

@Občanská společnost

Ján vystudoval ekonomii a překladatelství na FF UK Praha. Od studií pracoval v internetovém vydavatelství Internet Info, 12 let stál v jeho čele. Byl dlouholetým předsedou Sdružení pro internetový rozvoj. V roce 2018 dostal na starosti rozjezd nezávislého Deníku N. Na internetu je znám pod přezdívkou Simindr. Ján vám v interaktivní přednášce představí, jaké to je v současné době dělat nezávislou žurnalistiku, v čem je Deník N inovativní a jak se s ním podařilo dosáhnout český crowdfundingový rekord, vyhrát Projekt roku i Novinářské ceny. Při workshopu se z vás stanou marketingoví odborníci na podporu placeného obsahu. Zkusíte si definovat cílovou skupinu a postavit marketingovou kampaň.
Štěpán Pech

Štěpán Pech

Režisér, kameraman, fotograf

@Art

@Byznys

@Komunikace

Pojďte se Štěpánem zažít workshop, kde si vyzkoušíte být členem kreativního týmu a zpracujete jednu zakázku od A až do Z. Štěpán vám bude průvodcem i zadavatelem. Štěpán absolvoval fotografii na VŠUP a režii na FAMU. Od té doby pracuje jako režisér a fotograf na volné noze, poslední dobou také jako kreativní ředitel ve video produkci Real Pictures. Obzory vnitřní i vnější rozšiřuje díky ekoarteterapii.