Jedním z důležitých koleček KudyKampusího stroje jsou naši skvělí Ambasadoři. Bez těchto nadšených studentů, kteří sdílejí naše hodnoty a šíří je dál, by to jistě skřípalo. Stojí totiž někde na pomezí mezi účastníky workshopů, školami a členy našeho týmu. A jejich zkušenosti jsou pro všechny nepostradatelné. Na další rozhovor jsme si tedy nemohli vybrat nikoho jiného než naši úžasnou Ambasadorku Nicol Jakešovou.

Kdo je to Ambasador KudyKampusu?

Ambasador KudyKampusu je člověk, který na workshopech zařizuje prezenčku a zajišťuje, aby vše proběhlo v pořádku. Většinu práce má ale samozřejmě lektor. My děláme hlavně  fotky a točíme videa. Dále se podílíme na propagaci na sociálních sítích, protože KudyKampus ještě není tak známý. Sice už je pobočka i v Brně, ale stále chceme povědomí o projektu zvyšovat a snažíme se, aby o něm vědělo víc lidí, protože je to skvělá věc.

A rozšiřuješ povědomí o KudyKampusu i ve své škole?

Ano, já jsem vyloženě Ambasadorka Pro. To znamená, že naše škola má s KudyKampusem větší spolupráci. V rámci toho u nás na škole KudyKampus propaguji a teď třeba tam budu dělat i přednášku, během které budu seznamovat své spolužáky s tím, o čem vlastně KudyKampus je.

Jak jsi se stala Ambasadorkou?

Byla to docela náhoda. Nejdříve jsem se ke KudyKampusu dostala přes školu, protože jsme také měli přednášku na toto téma. Celý koncept se mi opravdu zalíbil a řekla jsem si, že bych to chtěla šířit dál a mít z toho i nějaké výhody, například víc workshopů nebo tak. A hlavně pomoct té ideji jako takové.

Jaké všechny výhody tedy jako Ambasadorka máš?

Některé workshopy mám zadarmo, jestliže tam udělám ty fotky, videa, prezenčku a všechno. Takže se vlastně můžu rozvíjet ve více oborech a za malé peníze.

Čím více oborů poznám, tím líp

Brání ti nějak škola v návštěvách workshopů KudyKampusu?

Nemyslím si, že by mi ve škole něco bránilo. Díky sportu mám vyšší povolenou absenci a zároveň mi ve škole hodně vycházejí vstříc z toho důvodu, že mě KudyKampus vzdělává. Návštěva workshopu je pro mě nezapočtenou absencí. Jsou totiž takové tři úrovně spolupráce školy a KudyKampusu: bronze, silver a gold. Naše škola je silver, což znamená, že chodíš na workshopy a máš to jako tu nezapočtenou absenci, takže nemáš problémy s učiteli.

V čem ti KudyKampus pomohl?

Ve všem, KudyKampus je úplně super. Jsou tam podobní lidé jako já, lidé, kteří si jdou za seberozvojem, chtějí se dozvědět něco nového a zároveň třeba hledají svou cestu v životě. Například já jsem člověk, který neví, kam na vysokou, jelikož je víc věcí, které mě baví. A díky tomu, že si můžu vyzkoušet workshopy s profíky z různých oborů, jako třeba umění a kultura, IT, tak si člověk může udělat obrázek o tom, jak co funguje. A workshopů je hodně, takže si člověk může vybírat.

Už díky tomu víš, kam směřovat, nebo se ještě hledáš?

Spíš se hledám. Zatím to vypadá na pedagogiku, protože mě baví práce s dětmi. Navíc je i trénuju, takže s nimi už nějakou zkušenost mám. Zároveň ráda učím druhé. Takže možná tohle. Ale je tam toho hodně od ekonomiky po biologii… Furt nevím.

Podle čeho si vybíráš workshopy KudyKampusu, na které chceš jít?

Možná podle toho, co mě zrovna zaujme. Nebojím se zkoušet nové věci, takže pokud vidím něco, co neznám, tak se tam také nebojím jít. Prostě si udělám lepší obrázek o všech možnostech. Ale jsem spíše umělecký typ, takže pokud tam jsou nějaké galerie, tak to mě hodně zajímá. Čím víc oborů ale objevím, tím líp.

Je nějaký Inspirátor, kterého máš ráda? Na kterého chodíš opakovaně, když má více workshopů? Nebo se spíše snažíš zkusit opravdu všechno?

Zkusit všechno. Jak jsem říkala, chci si rozšiřovat nějaké to obecné povědomí. Ale většina lektorů je skvělá. Většinou jsou to fakt pohodoví lidé. Je na nich vidět ta chuť druhým sdělit, jaké to je v té jejich profesi, co je na ní super. A jsou prostě celkově hrozně hodní, protože nám to chtějí předat. Nějakého oblíbeného nemám, všichni jsou podle mě skvělí.

Čím tě workshopy a Inspirátoři obohatili?

Mně se líbí, že každý Inspirátor má svůj individuální styl. Společným jmenovatelem je to, že jsou všichni hrozně pozitivní a i v něčem negativním se snaží hledat dobré věci, protože je to může posunout. Určitě mi to dalo větší chuť rozšiřovat si obzory a zjišťovat, co mě baví a co mi jde.

Seznámila ses s dalšími aktivními studenty na workshopech? A jsi s nimi díky tomu v kontaktu?

Ano, s pár kolegyněmi, se kterými jsme se takhle seznámily, vytváříme jednu akci. On je to tedy hodně dlouhý proces, když nemáš zkušenosti, ale snažíme se. KudyKampus vždycky na konci semestru pořádá takovou akci (celebration party, pozn. red.), na které se všichni účastníci workshopů sejdou a poznají se. A je super to, že se tam nikdo nebojí říct, jaký je, protože se všichni máme rádi. Jsme vlastně všichni stejní v tom, že nám jde o seberozvoj a chceme se stále zlepšovat.