První dva týdny letošního podzimního běhu KudyKampusu v Praze jsou za námi! Během nich proběhlo již devět workshopů, z nichž většina měla zcela naplněnou kapacitu. Část workshopů zavedla účastníky přímo na pracoviště našich Inspirátorů, část proběhla v nových krásných prostorách KudyKampusu na Žižkově. Tak či tak, pořádná dávka inspirace a dobré nálady byla všude. Pojďme se podívat, jak to vypadalo!

Začněme několika prvenstvími. Hned první den nového semestru jsem zavítala na svůj úplně první KudyKampusí workshop – Jak se neztratit na otevřeném trhu práce, který vedl headhunter Tomáš Drážný. Úplně poprvé jsem také měla možnost navštívit luxusní kanceláře WorkLounge Diamond na Václavském náměstí, moderní, ale zároveň pohodlné prostory, které podle mě přímo vybízejí ke kreativní a inovativní práci. V dalším týdnu jsem navštívila workshop Beáty Broskové, který měl docela odlišné zaměření. Nesl název Jak na přehlednější poznámky, které ti pomohou v učení. V tomto případě jsem měla možnost pobýt ve workshopové místnosti KudyKampusu, která nabízí krásný výhled na pražskou zeleň. Z obou workshopů si odnáším řadu nových užitečných informací a také nadšení a motivaci naplno se pustit do rozvoje svých dovedností.

Co mají workshopy KudyKampusu společného

I když měly oba workshopy zcela odlišný obsah, ve spoustě dalších aspektů si byly naopak velmi podobné. Oba Inspirátoři se snažili maximálně vyjít vstříc zájmům a potřebám nás, účastníků. Každý jsme měli možnost říct, co bychom si chtěli z workshopu odnést, a Inspirátoři se snažili přizpůsobit nám program na míru tak, aby pro nás byl společně strávený čas co nejužitečnější. Na obou seminářích panovala přátelská a otevřená atmosféra, ve které jsme se nemuseli bát, že by jakákoli naše otázka nebo odpověď nebyla na místě. Možnost tykání a snaha obou Inspirátorů oslovovat nás všechny od začátku jménem pomohla zrušit bariéru mezi ostříleným profíkem a nezkušeným studentem. A nesmím opomenout především možnost se do programu aktivně zapojit. Prostě inspirace praxí!

Na workshopu Tomáše Drážného jsme se ve dvou skupinách zkoušeli zamyslet nad tím, co by měl obsahovat dobrý životopis a na co je dobré se zeptat během pohovoru. Své nápady jsme si vzájemně prezentovali. Ihned jsme dostali zpětnou vazbu a rady a triky zkušeného náboráře. Během semináře Beaty Broskové jsme zažili dopoledne plné čmárání (přesněji řečeno sketchnotingu) a nakonec jsme si nově nabyté znalosti vyzkoušeli se vším všudy při tvorbě poznámek z krátkého TED talku. Během obou workshopů i po nich jsme vždy  měli možnost zeptat se na vše, co nás zajímá, třeba i na práci Inspirátora.

Co si z workshopů odnesli účastníci

A co si z workshopů odnesli ostatní účastníci? To jsme se snažili zjišťovat jak během workshopů, tak prostřednictvím našeho feedbackového formuláře. Zde jsme vybrali několik odpovědí:

  • “Plno informací/poznámek o on-line světě, jak pracovat s algoritmy, jak a na čem, v čem točit a upravovat videa, zároveň jak si utřídit myšlenky ohledně kontentu…”
  • “Přišlo mi zajímavé zjistit, jak můžu mít text kreativnější.”
  • “Workshop mi přinesl nový pohled na proces hledání práce a jakýsi potřebný nadhled. Pomohlo mi to uvědomit si, že nejen zaměstnavatel si z uchazečů vybírá toho nejlepšího , ale i naopak.”
  • “Nápady, jak si dělat poznámky lepší a praktičtější. Teď se nebudu bát věci zkoušet.”

Jak vnímají KudyKampus rodiče

Kromě toho, že si v KudyKampusu vážíme všech skvělých Inspirátorů, spolupracujících škol a účastníků workshopů, nezapomínáme také na to, že důležitý je i názor rodičů všech studentů. Právě jim přece nejvíc záleží na naší budoucnosti a podporují nás po všech stránkách. Na našem Instagramu jsme tedy uspořádali anketu na téma Co si tvoji rodiče myslí o KudyKampusu?  Zde jsou některé z odpovědí, které jsme obdrželi:

  • „Myslí si, že je to pro mě skvělý zdroj vzdělání a že tam sbírám mnoho úžasných kontaktů.“
  • „KudyKampus je podle mých rodičů skvělý způsob, jak propojit teorii a praxi 😊.“
  •  „Dost oceňujou.“
  • „Moji rodiče vidí KK jako skvělou příležitost učit se praxí a zorientovat se v tom, co mě baví.“

Jsme vděční za všechny pozitivní ohlasy a těšíme se na nadcházející workshopy. A nezapomeňte, že KudyKampus je nyní i v Brně!