V úterý 26. 9. jsme se mohli potkat na EduFestivalu v pražském Cubex Centru. Přidali jsme se k řadě škol a organizací zaměřených na vzdělávání studentů. Setkat jsme se mohli u našeho stánku, na několika workshopech našich Inspirátorů, na speed networkingu, nebo u zdi inspirace. Byl to den plný zážitků, networkingu a objevování nových možností. Utekla ti tato akce? Tak mrkni na to, co zajímavého se ještě během podzimu chystá!

Workshopy podzimního semestru KudyKampusu v Praze i Brně

Připomínáme, že 2. října začnou workshopy KudyKampusu v Praze a 16. října v Brně. Kapacita workshopů se rychle plní, tak neváhej a přihlas se, výběr je opravdu široký. Přihlašování je možné i po začátku semestru.

Startup Day

V úterý 3. října se v Praze koná Startup Day. Je to akce pro všechny středoškoláky s podnikatelskými ambicemi. Těšit se můžeš na přednášky, workshopy a na programu je i soutěž studentských podnikatelských nápadů. Náš tým tam samozřejmě bude taky.

Noc vědců

Pokud tě zajímá věda, tak by ti neměla uniknout letošní Noc vědců. 6. října v noci totiž své dveře otevírají stovky vědeckých institucí po celé České republice, aby ti ukázaly své přednáškové sály i laboratoře. Čekají tě workshopy, přednášky, hry, kvízy, výstavy i vědecké show. Část programu bude i online. Vítáni jsou všichni příznivci vědy a program je opravdu zajímavý, tak se nezapomeň mrknout.

ENT talk

V Next zone na pražském Smíchově můžeš ve čtvrtek 2. listopadu navštívit další ENT talk. Tato akce tě uvede do světa businessu a startupů. Těšit se můžeš na zkušené speakery, cenné rady z této oblasti a třeba i nasměrování do budoucna. Kromě získání nových znalostí a inspirace potkáš řadu stejně naladěných lidí.

Otevřená věda

V listopadu bude spuštěno přihlašování na stáže v rámci Otevřené vědy na rok 2024. V rámci tohoto programu se může každý středoškolák z celé České republiky přihlásit na roční vědeckou stáž v jednom z ústavů Akademie věd ČR a vyzkoušet si práci vědce na vlastní kůži. Výběr stáží je opravdu široký a praktické zkušenosti nic nenahradí.

A co dál?

Akcí, workshopů a konferencí je nepřeberné množství. Aby se z toho příspěvku nestal telefonní seznam, máme pro tebe tip, kde můžeš najít hromadu super akcí na jednom místě. Navštiv web ProStředoškoláky, registruj se a navštiv jejich velkou databázi mimoškolních aktivit. V databázi najdeš řadu akcí určených nejen středoškolákům, ale i vysokoškolákům. Tak neváhej a využij svá studentská léta naplno!