Je to tady! Oficiálně máme za sebou první semestr programu KudyKampus! Celý tým je na jeho podobu náležitě pyšný, protože se na něm podílelo 90 mladých účastníků, kteří chtěli objevovat sebe samotné, 38 inspirátorů, kteří se podělili o své zkušenosti s oborem, 9 mezinárodně certifikovaných koučů, kteří pomáhali účastníkům najít správnou životní i profesní cestu. A díky všem těmto aktérům se podařilo uskutečnit 45 jedinečných workshopů, které otevřely nové dveře.

Co na program říkají jeho absolventi?

Naplnilo se tvé očekávání od programu?

„Potkal jsem se s velkým množstvím opravdu skvělých lidí, kteří mají co nabídnout. Podílel jsem se na super projektech a měl možnost nahlédnout „pod pokličku”.”

 • Matyáš Paulíny

„Ano, má očekávání se naplnila, KudyKampusové dopoledne pro mě bylo vždy dopoledne, na které jsem se těšila.”

 • Alžběta Klonfarová

„Nenapadá mě žádný projekt, který by nabízel tak obrovskou škálu témat, přednášek a přednášejících.  U mě to splnilo očekávání naprosto. Každý z workshopů byl v něčem jiný. P.S. navíc jsem díky workshopům v KK objevil kouzlo Skautského Institutu :).”

 • Jakub Meyzr

„Získal jsem spoustu nových pohledů na podnikání a na běžný pracovní život. Někdy jsem se dokonce podíval i do prostředí, ve kterém přednášející tráví každý den, což akorát zvětšilo autenticitu celého workshopu.”

 • Tomáš Jodas

Vnímáš u sebe díky projektu posun?

„Určitě ano. Všechny moje kurzy byly z Business a kariéra. Naučil jsem se, že naplnit moje sny (mít svojí firmu) nebude až tak jednoduché. Pobral jsem mnoho zkušeností, které věřím, že budu potřebovat. V neposlední řadě jsem se seznámil z mnoha zajímavými a chytrými lidmi.”

 • Tobiáš Putz

„Osobní posun vnímám hlavně v tom, že jsem posunula své hranice jít do neznámého prostředí mezi cizí lidi, tedy vystoupit z komfortní zóny určitého stereotypního života. Taky jsem se díky workshopům dozvěděla o různých pracovních pozicích.”

 • Nela Náplavová

„Rozhodně, uvědomila jsem si, že bych chtěla, aby náplní mého životního času bylo víc takových akcí a workshopů, než se jen učit ve škole nebo stále chodit do práce. Nemyslím to jen v takhle doslovném měřítku, ale celkově – že život není o té každodenní rutině, do které spadlo tolik lidí, ale o jiných, podstatnějších věcech.”

 • Laura Popková

„Nejvíce mě určitě ovlivnil a posunul workshop Naplánujte oslavy 17. listopadu s Adamem Heresem a Bárou Stárkovou. Odcházela jsem odtamtud rozzářená jak žárovka, byla jsem nadšená! Díky nim jsem se poté zapojila u nás na gymnáziu do akce Samet na školách, kterou Díky, že můžem organizuje. Bez tohoto workshopu bych se do Sametu pravděpodobně nikdy nezapojila, což by byla ohromná chyba a mrzelo by mě to. Neskutečně mě to naplňuje a jsem moc ráda, že jsem našla další mladé lidi se stejným zájmem o tohle téma.”

 • Aneta Odnohová

Co na program říkají Inspirátoři?

Inspirátoři jsou TOP experti z oboru, kteří s nadšením o své profesi chtějí mladým předat své zkušenosti. V KudyKampus rozdělujeme workshopy do čtyř kategorií: Byznys a kariéra, Společenské změny, Komunikace a umění a Svět budoucnosti. Mezi naše Inspirátory patří například Vladimír Beneš s workshopem Jak funguje mozek?, Lenka Sokačová s workshopem Staň se ochráncem lidských práv v Amnesty International, Jan Romportl s workshopem Zjisti jak nás ovlivňuje umělá inteligence anebo Ján Simkanič s workshopem Nahlédni do Deníku N!

„KudyKampus všem! Díky moc za oslovení a důvěru být jedním z inspirátorů takhle super projektu. Setkávat se s lidmi, kteří se nebojí využívat všemožné příležitosti, které jim život dá do cesty, a dělat „věci navíc“ je prostě osvěžující. Do dalších let pak přeju všem účastníkům více chápajících učitelů na školách, kteří dávají studentů možnost vzdělání i mimo školní lavice.”

 • Lenka Hronová, workshop Multioborovost v praxi a Konference TEDxYouth@Prague

„Bylo super strávit den s patnácti mladými lidmi, kteří chtějí něco dokázat. Rozhodně bych to rád zopakoval. Vlastně jsem si po těch pár hodinách uvědomil, že těch podnikatelů je tu v Česku stále málo a je třeba mladé inspirovat a mluvit o chybách, které udělali na své cestě.”

 • Tadeáš Kula, workshop Začni podnikat právě teď

„Svůj KudyKampus workshop jsem si velmi užil a neskutečně mě to bavilo. Interakce s mladými byla i pro mě velmi inspirativní, rád jsem je vzal do Kampusu Hybernská a ukázal jim cesty, jak žít minimalisticky a jak funguje cirkulární ekonomika v praxi.”

 • Petr Žabka, workshop Vdechni vyřazeným věcem druhý život

Co na program říkají koučové?

EMCC je Evropská rada pro koučování a mentoring a nezávislá, nestranná a nezisková organizace. Cílem EMCC je rozvíjet, propagovat a nastavovat správná očekávání v oblasti koučování a mentoringu v Evropě i ve světě.

„První setkání s účastníky projektu koučové hodnotí pozitivně, oceňují zejména motivaci a nadšení pro rozvoj. V případě, že koučovaní budou mít zájem o další sezení, koučové jsou ochotni znovu nabídnout svůj čas. A co koučům účast na tomto projektu přináší? Především je to porozumění potřebám nastupujících generací, možnost podílet se a podpořit ji v osobním i kariérním rozvoji, nasbírání nových zkušeností.”

 • Barbora Hájná, EMCC Czech Republic