Podzimní prázdniny jsou už za rohem. Konečně, viď? Možná na ně ještě nemáš žádné plány, nebo máš volné chvilky, které bys rád/a něčím vyplnil/a. V redakci jsme si pro tebe připravili aktivity, kterými můžeš těch pár dnů volna strávit.

Zdroj: Canva

1. Co takhle trocha kultury?

Výstavy a kulturní akce zdarma najdeš na každém rohu, obzvlášť v Praze. Vyhraď si jeden den na toulky po galeriích nebo historické části nějakého města. Nejen, že se vyvětráš, ale taky se naučíš spoustu nových věcí. Insta-worthy fotky jsou už jen příjemným bonusem!

2. Nevíš, co po večerech?

Máš už dlouho vyhlédnutou dovednost, kterou si chceš osvojit? Pravděpodobně najdeš online kurzy, díky nimž budeš mít danou věc brzy v malíku! Spousta z nich je navíc zdarma nebo se sníženou cenou pro studenty. Za KudyKampus můžeme doporučit Google Digitální garáž.

3. Potřebuješ mrknout na školu?

Učitelé na prázdniny častokrát rádi nasolí kupu domácích úkolů, případně naplánují testy na přinejmenším měsíc a půl dopředu. Známe to. Co takhle učení spojit s návštěvou nové kavárny? Změna prostředí ti studium zpříjemní; můžeš taky pozvat své kamarády nebo spolužáky a mrknout na problematické učivo znovu. Víc hlav víc ví.

4. Nezapomeň odpočívat!

Generace Z je skoro až proslulá workoholismem a špatným životním stylem – hlavně co se spánku týče. Zkus si dopřát alespoň sedm hodin spánku a příjemná, pomalá rána. Uvař si svou oblíbenou snídani, vezmi si k rannímu čaji nebo kávě knihu, klidně se na chvilku můžeš jen tak zasnít… Nech čas plynout a nespěchej. Nabije tě to novou energií.

5. Poděl se o své tipy!

Samozřejmě se toho o prázdninách dá dělat mnohem víc, příležitostí je nespočet. My se rozhodli dát dohromady jen aktivity, které bývají často přehlíženy. Chybí ti na našem seznamu nějaká? Nebo jsme se naopak trefili do tvého prázdninového itineráře? Poděl se s námi o náplň tvých podzimek v komentářích!

Za KudyKampus, Barča