Necítíš se zrovna úplně nejlíp? Nevíš, co dělat, když ti podtrhne nohy vlna demotivace, která z tebe odplaví veškerou tvou energii? Nezoufej, jsme tu pro tebe! Připravili jsme si několik rad, co dělat, když se ti do ničeho nechce.

Zdroj: Canva

Na začátek se zhluboka nadechni a vydechni. Potom znovu. A ještě jednou. Nadechuj se nosem a vydechuj krátce a silně pusou. Pomůže ti to trochu setřást ten nepříjemný tísnivý pocit, který možná svírá tvůj hrudník.

Dále se pokus trochu hýbat. Pravděpodobně se ti do toho opravdu nechce, chápeme. Není ale nutné podávat profesionální výkony, stačí se na malý moment posadit, zakroužit hlavou a trochu se protáhnout. Máš-li energie víc, zkus chvíli věnovat józe. Uvolníš tak ztuhlé svaly a budeš se cítit zase o trochu líp.

Třetí tip lze shrnout jedním slovem – teplo. Obleč si oblíbenou mikinu nebo svetr, připrav si čaj nebo kakao, zachumlej se pod peřinu… Zkrátka cokoliv, co tě zrovna napadne, a na co se cítíš. Můžeš si taky dát horkou sprchu nebo vanu, nebo klidně uvařit polévku. Jedno je ale jasné; teplo pomáhá.

Co ti může pomoci nejvíce? Pocit lásky. Ozvi se kamarádům, rodině, nebo komukoliv blízkému. Řekni si o objetí, máš-li možnost vidět se naživo. Pokud ne, zkus obejmout sám/sama sebe. Nebo plyšáka. Nebo polštář. Objímání zkrátka funguje.

Závěrem ti jen chceme říci, že bude lépe. Vždycky, i když to tak nevypadá. Za KudyKampus ti posíláme doušek radosti. Drž se!

Za KudyKampus, Barča