Odstartovali jsme druhý týden a máme za sebou další dva workshopy! Tentokrát na téma etického hackování a vynálezů na ČVUT. A co víc, do KudyKampusu přibylo dokonce více účastníků! Dostali jsme se už přes číslo 90 a nás zajímá – pokoříme do konce semestru číslo 1️⃣0️⃣0️⃣?

👉 Jak žít mimo systém, žít ve svobodě a podle sebe aneb etické hackování

Co znamená hackovat eticky? Jaké to je být digitálním nomádem? Co je to digitální totalita? Dá se žít bez občanky a bankovního účtu?

Pokud vás někdy napadaly takovéto otázky, tak fakt nejste jediní. Hlavou létaly i našim účastníkům, kteří se právě proto příhlásili na workshop Pavola Luptáka, který jim to celé objasnil.

Společně se podívali na vnímání světa jiným pohledem. Zabrousili do etiky, filozofie, historie, investování, kryptoměn i hackování. Pavol Generaci Z ukázal, jak se vyhnout byrokracii, omezit svou digitální stopu a žít bez občanky i bankovního účtu. Zdá se ti to nemožné? Tak příště doraz na workshop i ty a přesvědč se sám, že to fakt jde.

„Workshop s Pavolem Luptákem se dá shrnout do jednoho krátkého: „Cože?“ Absolutně jsem netušila, že něco takového je možné. Pavol navíc umí mluvit velmi poutavě a zábavně. Čtyři hodiny s ním utekly jako voda!”
Barča Dolenská, autorka článků na blogu KudyKampus

👉 Projdi cestou vynálezu na ČVUT

České vysoké učení technické v Praze jistě znáš. Řeší se tady třeba otázky typu jak se rodí vynález, jaká je jeho cesta od myšlenky až po reálné provedení a jak vynálezy mohou ovlivnit běh celého světa.

A toto všechno účastníkům KudyKampusu představil David Pešek – technologický skaut a projektový provokatér, jak sám o sobě říká, v jeho prezentaci v závěru druhého týdne workshopů na KudyKampus.

Zdroj: ČVUT

Tak co, přidáš se do KudyKampusí party i Ty a pokoříš s námi tu stovku účastníků? 🤩

Za KudyKampus, Nikol

Autor: Nikol Panošová