Celkově 85 z vás, mladých lidí, se rozhodlo vyměnit školní lavice za účast na praktických workshopech a přihlásilo se do podzimního semestru KudyKampus 2022. Workshopy nám odstartovaly v pondělí 19. 9. a již nyní na ně máme samé pozitivní reakce, za které moc děkujeme! No a jak to celé vypadalo? Pojď se na to společně s námi kouknout.

Nejistý začátek

Na začátku prázdnin měla CEO KudyKampusu Marie společně s celým našim týmem vnitřní přání přivést do prvního běhu KudyKampusu 50 účastníků. Toto číslo vypadlo dlouhou dobu jako naprostá utopie a celý náš tým propadl určitému zmaru. Fakt jsme se báli, že letos se brány KudyKampusu nebudou moct otevřít… Ale jakže se to říká? Nakonec vždycky všechno dobře dopadne, nebo ne? A taky že dopadlo! A co víc, dopadlo to nad naše očekávání. Pár dní před deadline přihlášením se zvedla ohromná vlna zájmu a přihlásilo se vás neskutečných 85. Jak na to reagovala Maruška?

„Nepředpokládaná vlna zájmu, která se pár dní před koncem přihlašování zvedla, převýšila předpokládané kapacity projektu. Tohle procvičení ve flexibilitě byla úžasná třešnička na dortu. A to všechno díky podpoře studentských organizací v šíření povědomí a především díky vymazleným sociálním sítím KudyKampusu, za kterými stojí báječný tým. Vám všem patří velká poklona – Nikol Panošová, Lucie Košatová, Emma Babáková, Barbora Dolenská, Barbora Weigelová, Marianna Kohoutová a čerstvě i Tereza Selnekovičová a Zita Křivská.” 

Marie, Zakladatelka a CEO KudyKampus


👉 Psst! Nezapomeň nás na těch vymazlených sociálních sítích sledovat i ty! Najdeš nás na TikToku, Instagramu, Facebooku i LinkedInu 🤩. 👈


Úspěšné pokračování

Po nejistém začátku semestru jsme jej ovšem společně s vámi úspěšně odstartovali.  Hned v prvním týdnu jste si vy, lidé z řad Generace Z, mohli vybrat hned ze čtyř druhů workshopů. Pojďme si je jednotlivě ukázat.

👉 Jak funguje náš mozek?

Hned v pondělí účastníci zamířili na neurochirurgickou a neuroonkologickou kliniku 1. LF UK za panem profesorem Vladimírem Benešem. Nejprve si poslechli jeho životní a profesní cestu a následně prozkoumali zákoutí mozku do posledního detailu. Zjistili, kolik lidský mozek váží, kolik jeho kapacity využíváme a z čeho je vlastně přesně tvořen. Bylo to fakt skvělý.

👉 Naplánujte 10. výročí oslav 17. listopadu s Díky, že můžem

Ve středu měli účastníci na výběr ze dvou workshopů a jeden z nich se věnoval právě plánování oslav 17. listopadu se spolkem Díky, že můžem. Nejdřív Barča Stárková a Adam Heres účastníky seznámili se samotnou historií spolku a aktivitami, které spolek pořádá. Poté skrze práci na koncepcích budoucí podoby Korza Národní měli jedinečnou možnost nahlédnout do organizačních procesů největších oslav svobody a demokracie v České republice. Zabývali se zejména dramaturgií, marketingem, produkcí a fundraisingem projektu.

Kromě Korza Národní si představili také projekt Samet na školách a měli tak možnost zapojit se do spoluvytváření a testování konceptu aktivit tohoto jedinečného projektu. Ten je zaměřený na aktivizaci mladých lidí a na zprostředkování aktivit do výuky se zaměřením na moderní dějiny a aktuální společenské výzvy.

„Workshop na téma oslav výročí sametové revoluce předčil má očekávání. Vyzkoušeli jsme si vytvořit program a aktivity spojené se 17. listopadem. Prodiskutovali, jak pomoct rozšířit projekt Korza Národní: Samet na školách. To celé pod skvělým vedením Báry Stárkové a Adama Herse.”

Adam

Zdroj: Díky, že můžem

👉 Jak probíhá provoz a zákaznický servis v Kunsthalle Praha

Středa patřila také prohlídce prostoru pro umění – Kunsthalle Praha. Barbora Škaloudová účastníkům ukázala, co vše je potřeba provozně zajistit pro úspěch každé výstavy, jak komplexně pečovat o potřeby návštěvníků a kdo je kustod a co vše má na starosti. Celý den doprovázela příjemná a přátelská atmosféra.

„Za mě to bylo úžasný. Téma neziskovek je obecně v české společnosti enigmou. Skoro se o jejich poslání nemluví, protože z toho neplynou nesmyslné sumy. Tím pádem to není zajímavé. Jak fungují v praxi nebo jak se taková neziskovka vůbec zakládá lze proto odhalit jen těžce. Workshop bych doporučil všem těm, jež není jejich okolí lhostejné.”

Účastnice

👉 Odkryj své talenty a možnosti profesní dráhy

V závěru týdne měli účastníci možnost odkrýt své talenty s Eliškou Šonkovou a Sárou Lédrovou ve firmě GoodCall. Holky jim představily, jaké techniky pro zjištění kvalit člověka existují a sami měli možnost vyplnit si testy na sebepoznání a sebehodnocení. Pak se podívali na to, jak rozvíjet své silné stránky a najít pro ně vhodné uplatnění. No a v závěru se řekli, co že je to osobní brand – víš to? A buduješ ho?

👉 Něco navíc: Koučování

Jelikož mají účastníci možnost zvolit si vždy program s koučem, tak jsme pro ně ještě před začátkem semestru připravili navíc i seminář se samotnými kouči z naší partnerské organizace EMCC. Účastníkům byl představen samotný pojem koučování, jaká je v koučování etika a s čím jim takový kouč může pomoci. Obohacující to bylo nadmíru a těšíme se, až naši koučové pomohou všem našim mladým lidem v nasměrování jejich kariérní, ale i životní cesty.

„Pro mě osobně bylo velice nadějeplné setkat se s tolika bystrými, pokornými a odvážnými lidmi s rozdílnými talenty, až jsem z toho sentimentální.”

Inspirátor

Pokračujeme v krasojízdě!

Tak, to byl náš první týden v podzimním semestru KudyKampusu 2022. Pokud jsi na některém z workshopů už byl i ty, určitě nám dej na sociálních sítích vědět, jak se ti to líbilo. A pokud tě to ještě čeká, tak enjoy! Fakt je to zábava 😊.

Za KudyKampus, Nikol

Autor: Nikol Panošová